BAŞKANIN MESAJI

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır.” hadis-i şerifi doğrultusunda yaşayanlara selam olsun,

Önügören ailesi olarak, hem ticaret hayatımızda hem de sosyal yaşantımızda topluma faydalı olacak faaliyetlerin içinde olmayı prensip edindik. Adil Efendi İlim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, 1995 yılında babam Osman Nuri Önügören tarafından bu niyetimizin tezahürü olarak kurulmuştur. Vakıf ile toplumumuzun eğitim, sağlık ve kültür alanlarında gelişmelerine katkıda bulunmayı, daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşarak yardımlaşmayı artırmayı amaçladık.  Seçkin bir sivil toplum kuruluşu olan Adil Efendi İlim Kültür ve Dayanışma Vakfı; gençlerin eğitilmesi gayesiyle onlara pedagojik ve psikolojik destek sağlayan, başarılı ama desteğe ihtiyaç duyan gençlere yardım eli uzatmayı benimseyen, milli ve manevi değerlere bağlı yeni nesiller yetişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir.

Vakfımız aracılığıyla sadece öğrencilere değil aynı zamanda ülkemize muhacir olarak gelen kardeşlerimize de maddi manevi destekte bulunmaktayız. Bunun yanında yurt dışında gerçekleştirdiğimiz su kuyuları projeleriyle de insanlığa katkıda bulunmaya gayret ediyoruz. Kurban faaliyeti, ramazan iftarları, gıda yardımları ve yayın faaliyetlerimiz de vakfımızın odaklandığı alanlar kapsamındadır.

Yaptığımız tüm hizmet, faaliyet ve çalışmalarda temel niyetimiz Allah’ın rızasını ve Resulallah’ın hoşnutluğunu kazanmaktır. Niyetimiz, toplumun her türlü maddi, manevi ihtiyaçlarına cevap vermek, sosyal yaşantının doğurduğu tüm tereddüt ve sıkıntıları bertaraf edecek, insanların özellikle de Müslümanların içinde bulunduğu tüm maddi manevi hastalıkları izale edecek hizmetlerde hissedar olmaktır.

Vakfa gönül vermiş kişiler olarak, ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmanın, gençlerimizin okumasına yardımcı olmanın ve ülkemize kalıcı eserler bırakmanın verdiği mutluluktan feyiz alarak faaliyetlerimize devam edeceğiz. Amel defteri kapanmayacak kişiler olarak Peygamber Efendimiz (s.a.v) tarafından müjdelenen sadaka-ı cariye sahiplerinden olmak için tüm gayretimizle çalışmayı arzuluyor ve Rabbimden bizi bu doğrultuda sabit kılmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla

Mahmut ÖNÜGÖREN