Darbe’ye Karşı Büyük Türkiye’den Yanayız

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, 12 Temmuz 2017 tarihinde Haliç Kongre Merkezinde bir basın toplantısı yaparak bir yıl önce FETÖ terör örgütü tarafından yapılan, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü telin etti. TGTV üyeleri adına açıklamayı yönetim ve icra kurulu başkanı Av. Hamza Akbulut yaptı. Akbulut, 15 Temmuz kalkışmasını ve silah kullanılarak çocuk, kadın ve yaşlı demeden milleti katleden hainleri nefretle kınadı. Gündemle ilgili olarak, 15 Temmuz’da Yeni Türkiye’nin temelinin atıldığını söyleyen TGTV Başkanı;

“15 Temmuz gecesi yapılan, sinsi ve alçak saldırıyı bir kez daha nefretle kınıyoruz. Bu kalkışmanın içinde yer alanların yargı önünde en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz.” Dedi.

Darbeci hainlerin, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ile esas amaçlarının ülkemizin tüm kazanımlarını ortadan kaldırmak olduğuna değine Akbulut, 15 Temmuz darbe girişiminin sadece Türkiye’yi değil, İslam dünyasını da derinden yaraladığını ifade etti. Akbulut, 15 Temmuz ve sonrasında Türkiye’nin batıya bakışının da değiştiğine değinerek şöyle devam etti.

“15 Temmuz batının ikiyüzlülüğünü, Türk ve Müslüman düşmanlığını bir kez daha ortaya koymuştur. Yıllardır bizlere hak-hukuk, insan hakları edebiyatı yapanlar, savundukları değerleri çiğneyerek tıpkı Mısır’da olduğu gibi; 15 Temmuz darbe girişiminde de seçilmiş hükümetin yanında olmak yerine, darbecilerin yanında yer almışlardır. Haçlı zihniyetiyle tarihi hesap peşinde olduklarını ve ülkemizin zayıflamasını, parçalanmasını istediklerini açıkça göstermişlerdir.”

Türkiye’nin darbecilerle hesaplaşması mücadelesinin devam ettiğini ve bu sürecin sabote edilmek istendiğini söyleyerek, şöyle devam etti:

“Darbenin mağduru millettir. Herkesin hukuku ve hukukun üstünlüğü ilkesi daima korunmalı bunun için gerekli tedbirler alınmalıdır. “Kontrollü darbe”, “Darbe mağdurları var”, “Basın Susturuluyor” denilerek, adalet istismar edilerek, darbeyi ve darbecileri gizlemek isteyenler gaflet içindedirler.” Dedi.

15 Temmuz gecesi milli ruhun yeniden neşet ettiği tespitini yapan TGTV Başkanı, üzerinde yaşadığımız toprakların İslam kültürü ile yoğrulduğunu ve yerleşik inancın terör örgütleri vasıtasıyla sökülmeye çalışıldığına dikkat çeken Akbulut; Millî Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve üniversitelere bir çağrı yaparak şunları söyledi.

“Terör örgütleri, emperyalist güçler tarafından İslam dünyasına sinsice musallat edilmişlerdir. İslam’a karşı İslam, Müslümana karşı Müslüman projeleri ile İslam dünyası ve ülkemiz terör örgütlerinin saldırı alanı haline getirilmek istenmektedir. Din, milletimize devlet tarafından doğru öğretilmelidir. Din ve inanç istismarının önlenmesi için başta milli eğitim bakanlığımızı, diyanet işleri başkanlığımızı ve üniversitelerimizi duyarlı olmaya ve sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.”

15 Temmuz ile gerçekleşen milli birlik ve beraberliğimizin devletimizi daha da güçlendireceğine inandığını söyleyen TGTV Başkanı, milletimizin moral ve motivasyonunun yüksek olduğunu ve gelecekte ülkemizi güzel günlerin beklediğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Türkiye, Bölgesinde ve dünyada güçlü bir ülke olarak yer alacaktır. Ülkemiz, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile milli birlik ve beraberliğini sağlayan, istikrar içinde ekonomisini büyüten, mazlum halkların yanında yer alan, lider ülke olarak dünya barışına katkı sağlamaya devam edecektir.”

Konuşmasını şehit ve gazilerimizi, onların yakınlarını yad ederek;

“Milletimizi, birlik ve beraberliğe, tüm hain girişimlere karşı teyakkuz halinde olmaya davet ediyoruz. 15 Temmuz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet, yakınlarına metanet diliyoruz.” Dedi.

Basın toplantısı toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

BASIN TOPLANTISINA İŞTİRAK EDEN TGTV ÜYELERİ

ADİL EFENDİ İLİM KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA VAKFI
AHISKALILAR VAKFI
AKABE VAKFI
ARAŞTIRMA VE KÜLTÜR VAKFI
ASDER, ADALETİ SAVUNANLAR DERNEĞİ
ASKON, ANADOLU ASLANLARI İŞ ADAMLARI DERNEĞİ
AVRASYA ARAŞTIRMA EĞİTİM VE SOSYAL HİZMET VAKFI
AVRASYA JUİP
BAB-I ALEM ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ
BİLİM VE İNSAN VAKFI
BİRLİK VAKFI
DENİZ FENERİ DERNEĞİ
DOĞU TÜRKİSTAN MAARİF VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
DÜNYA TÜRKMENLERİ EĞİTİM VAKFI
ENSAR VAKFI
EYÜP SULTAN İLİM KÜLTÜR VE HİZMET VAKFI
GAZİANTEP ANADOLU TEVHİT VAKFI
​GÜNIŞIĞI DERNEĞİ
HACI AHMET ÜNAL VAKFI
HATİAB
HAYRAT VAKFI
HİKMET EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
HOCA AHMED YESEVİ İLİM VE İRFAN VAKFI
HUKUKÇULAR DERNEĞİ
İDSB
İGETEV, İNSAN GELİŞİMİ VE TOPLUMSAL EĞİTİM VAKFI
İHH İNSANİ YARDIM VAKFI
İHLAS VAKFI
İLİM YAYMA CEMİYETİ
İLİM YAYMA VAKFI
İNSANLIĞA HİZMET VAKFI
İSMMMD, İSTANBUL MALİ MÜŞAVİRLER VE MUHASEBECİLER DERNEĞİ(MESLEKTE BİRLİK)
İSRA ULUSLARARASI YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
İŞ DÜNYASI VAKFI
KADEM, KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ
MAHALLİ İDARELER DERNEĞİ, MİD
MARVA, MARDIN SOSYAL DAYANıŞMA EĞITIM VE YARDıMLAŞMA VAKFı
MEHİR VAKFI, GENÇLERİ EVLENDİRME VE MEHİR VAKFI
​MİMAR VE MÜHENDİSLER GURUBU
MİRASIMIZDER, KUDÜS VE CİVARINDAKİ OSMANLI MİRASINI KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ
MÜSİAD,MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ
ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ
ÖNSİAD
ÖZ KEVSER VAKFI
REYHAN KÜLTÜR VAKFI
SAFA EĞİTİM YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VAKFI
SICAK YUVA VAKFI
SİYASAL VAKFI
SUFFA VAKFI
T.HUKUK PLATFORMU
TACEV, FAHRETTİN TACAR EĞİTİM VAKFI
TEKDER, TEKNİK ELEMANLAR DERNEĞİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI
TÜKETİCİLER BİRLİĞİ
TÜRES
TÜRGEV, TÜRKİYE GENÇLİK VE EĞİTİME HİZMET VAKFI
TÜRKİYE BEYAZAY DERNEĞİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ
UHUB
UTESAV, ULUSLARARASI TEKNOLOJİK, EKONOMİK VE SOSYAL ARAŞTIRMALAR VAKFI
ÜNDER, ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ELEMANLARI DAYANIŞMA DERNEĞİ
VERENEL DERNEĞİ
VEYSEL KARANİ HIRKA-I ŞERİF CAMİİ HİZMET VAKFI
​YARDIMELİ DERNEĞİ
Y.TOPLUM DERNEĞİ

Paylaş !