Osman Nuri Önügören’e Veda

Milli Görüş camiasının önemli isimlerinden, Milli Selamet Partisi’nin kurucularından ve Adil Efendi Vakfı kurucusu Osman Nuri Önügören son yolculuğuna uğurlandı. Fatih Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Milli Nizam ve Milli Selamet partilerinin kurucularından Osman Nuri Önügören, 82 yaşında Hakk’a yürüdü. Önügören’in cenazesi için dün Fatih Camisi’nde ikindi vakti düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın yanı sıra, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile çok sayıda siyasetçi ve iş adamı katıldı. Önügören’in çocukları İbrahim Önügören, Mehmet Önügören, Yahya Kemal Önügören, Nurşen Ergin ve Ayşen Saraç cenazeye katılanların taziyelerini kabul etti. Cami çıkışında vatandaşlar Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulundu.

KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Osman Nuri Önügören’in cenazesi, Emin Saraç hocanın kıldırdığı cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığında toprağa verildi. İbrahim Önügören, 3 gün önce umreden gelen babasının aile yakınlarına verdiği iftarın ardından evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini söyledi.

Paylaş !